Pomadë mbrojtëse për foshnje

Pomadë mbrojtëse për foshnje

Brendi: Erbolario
Modeli: 640
Sasia Stok: Në stok
13.40€
-+

Me Zink Oksid, Kumak, Kamomilë, Shea Butter
Për lëkurën Delikate të fëmijës tuaj


Mbrojtja është puna e tyre! Dhe lëkura e të vegjëlve kurr nuk do të dëshironte të dilte pa këtë mbrojtje, me apo sa herë t’i ndërroni pelenën. Efikasiteti i kësaj paste mbështetet në përbërësit e saj tërësisht bimor që janë të përfshirë në këtë formulë, duke filluar me Zink Oksid, i cili lejon që lëkura e fëmijës tuaj të marr frymë, duke e respektuar gjithnjë pH e lëkurës, duke krijuar kështu një efekt pengesë ne mes të lëkurës dhe agjentëve irritues që mund të sulmojnë lëkurën. Eksrtakti Organik i Kumakut, i cili është hidratues dhe mbrojtës, dhe Kamomila, e cila është zbutëse dhe ri-freskuese, pastaj Shea Butter, e cila është shumë e pasur me një tërësi vitaminash, ndihmon në lehtësimin e skuqjeve në lëkurë. Së fundi, së bashku me përbërës të tjerë bimor, Vaji i Bajameve të Ëmbla, ndihmon të riparoj shtresën hydrolipide tnatyrale të lëkurës, ta mborj atë kundër skuqjes dhe plasaritjeve, të cilat shumë lehtë krijohen në pjesën e mbrendshme të kofshëve tek foshnjat: sepse në këtë pjesë lëkura e tyre me të vërtetë është në veçanti subjket i agresioneve të lëngshme që grumbullohen dhe nga kontakti i vazhdueshëm me pelena.

Përdorimi: Aplikojeni pastën në një sasi të bollshme për çdo herë që ju ja ndrroni pelenën. Shpërndajeni pastën duke mos e masazhuar edhe shumë gjatë, ledhatojeni pak në mënyrë që t’i krijohet një shtresë e bollshme dhe shumë mbrojtëse.

Përbërësit: Ekstrakt Organik nga Kumaku, copëza nga Shea Butter, Vaj nga Orizi i Krundeve, Vaj i Bajameve të Ëmbla, Niseshte topiokë Organike, ekstrakt Organik të Mallow dhe Kamomilës, Alpha Bisabol nga druri Candeia, 10% Zink Oksid.

*Toleranca ndaj lëkurës është testuar Klinikisht në bashkëpunim me Dermatologët dhe Pediatrin.

Pesha: 125ml

Shkruani një përshtypje

Shënim: HTML nuk është përkthyer!
    I Keq           I Mirë
Powered By Moda Italia
L'Erbolario - Kosovë © 2017