Acid Hyaluronic – Krem për Konturën e syve

Acid Hyaluronic – Krem për Konturën e syve

Brendi: Erbolario
Modeli: 704
Sasia Stok: Në stok
29.50€
-+

Acid Hyaluronic – Krem për Konturën e syve
Veprim i trefisht


Zona rreth syve (kontur) është delikate dhe e ndjeshme, por gjithashtu shumë e rëndësishme: cilësia komapkte e tipareve të fytyrës tuaj rrit intensitetin e syve tuaj dhe shton një pamje më rinore për bukurinë e fytyrës tuaj. Kjo është arsyeja pse është e këshillueshme që të përdorni një formulim kaq të veçantë si ky, i cili siguron veprim të trefisht të veprimit të Acidit Hyaluronik, një molekulë e palodhur hidrofilike që gjendet këtu në tre pesha të ndryshme molekulare. Me peshën e lartë molekulare, që kufizon procesin e avullimit duke e mbuluar lëkurën tuaj me në shtresë mbrojtëse. Me peshën e mesme molekulare, funksioni i së cilës është për të ribalancuar nivelin e hidratimit, duke forcuar qëndrueshëmrinë e indeve. Me peshën e ulët molekulare, ai promovon prodhimin natyral të Kolagjenit. Lëkura në këto zona do të duket më e freskët dhe më vezulluese, duke mirëmbajtur dendësi dhe butësi më të madhe, falë veprimit strategjik të tre vajrave shumë delikat. Vaj Hibiskusi, i cili është në rolin ushqyes, Vaj Ulliri, ndihmon në parandalimin e padëshirueshëm të lëshimit të lëkurës, dhe së fundi, Vaj Babasu, me veprimin e tij të madh lehtësues. Një pishinë me substanca funksionale janë kombinuar këtu për të arritur një rezultat të shkëlqyer: në mënyrë graduale t’i zbus rrudhat dhe linjat e shprehjeve, duke e lënë lëkurën tuaj dukshëm të tonifikuar dhe me elastike.

Përdorimi: Aplikojeni në zonën kontur të syve dhe masazhojeni lehtë deri sa të absorbohet plotësisht.

Përbërësit: Peshë molekulare të ulët, të mesme dhe të lartë të Acidit Hylauronik, Vaj i Farave të Hibiskus, Vaj Babasu, Vaj Ulliri, Vitaminë E nga Sojë. Nuk përmban parfum.

Pesha: 50ml

Shkruani një përshtypje

Shënim: HTML nuk është përkthyer!
    I Keq           I Mirë
Powered By Moda Italia
L'Erbolario - Kosovë © 2017